Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU

Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU

úvod výzva petice osvěta facebook ke stažení kontakty

Osvěta o zbraních

Tak ať zakáží jen ty zbraně, které mohou být lidem nejvíce nebezpečné!

A to jsou jaké? Těžko říci, které to jsou (i nůž či může být v rukou odhodlaného násilníka extrémně nebezpečnou věcí…) – někde ve světě např. zakázali ty na armádní či policejní náboj, ale ponechaly ty neužívané v ozbrojených složkách, které měly energii ještě silnější (např. v Itálii je zaázán náboj 9 mm Luger, ale paradoxně ponechán 9 x 21, který je ještě silnější – ve Francii se zas kupodivu nesmí prodávat pušky na „armádní“ munici 7,62 x 51 NATO, ale mohou se zde do civilní sféry nabývat mnohem účinnější .30 06 Springfield. atd.).

Ale obvykle je dále riziko, že zákazy a rozličná omezení tím pak neskončí – naopak se strhne lavina jiných. A obvykle končí, až lidé nemají nejen zbraně, ale zcela proti zdravému rozumu se spolu „coby zbraně“ s nimi obvykle zakážou i další „vysoce rizikové prostředky“. Konec takových nesmyslných snah pak vidíme v mnoha státech EU kolem - například ve Velké Británii, Belgii, Holandsku, Německu, kde je kriminalizován i pouhý zavírací nůž v kapse nebo kde dnes dokonce ani žena nesmí mít legálně na svou obranu v kabelce pepřový sprej. Ale i zde pak stěží někdo zakáže vraždit kuchyňskými noži, šroubováky, sekerkami, apod. A co dlažební kostka v ručníku? Zákazy prostě nic neřeší, jen společnosti ztrpčují život…

  Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš; budou si myslet, že jsi zbabělý nebo že jim nevěříš; a v každém případě Tě za to budou nenávidět.  

Nicollo Machiavelli

návrat zpět