Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU

Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU

úvod výzva petice osvěta facebook ke stažení kontakty

Osvěta o zbraních

Co když se nějaký majitel zbraně zblázní a začne střílet?!

Občasným případům tzv. šílených střelců nikdy a nikde nejde předejít. Po takovýchto občasných incidentech, dlouho potom vděčně živené především senzacechtivými médi, sílí volání především té nedostatečně informované veřejnosti po zákazu střelných zbraní ve společnosti vůbec, nebo aspoň jejich silné restrikci. Bohužel v těchto diskuzích nezazní jedna podstatná část komplexních informací. Tito pachatelé jsou různým způsobem narušené psychopatické osobnosti a sociopati, kteří jsou rozhodnuti tento čin provést, a to jakýmikoliv prostředky, tzn. pokud nebudou mít střelnou zbraň, pak použijí cokoliv. Takže mohou kupříkladu velmi snadno sestrojit z běžně dostupných látek na trhu, velmi účinnou trhavinu, získat ilegální střelnou zbraň, nebo si ji sami vyrobit, použít k útoku na občany automobil (viz. známý případ z minulosti, v Praze Olga Hepnarová, úmyslně najela do skupiny osob na zastávce tramvaje nákladním autem, s cílem úmyslně usmrtit co nejvíce osob...). Zabránit odhodlanému psychopatovi v provedení teroristického útoku je velmi nesnadné a v žádném případě se nelze spoléhat pouze na restrikce a omezení, která to zajistí. Spíše často pomůže právě ozbrojený zodpovědný občan, který za dodržení legislativních předpisů, zachrání a ochrání ostatní občany od těžkého zranění, či případné smrti.

  Mírná povaha slušného člověka láká rváče; na druhé straně zbraně ho stejně jako zákony zastrašují a drží v patřičném respektu, a jsou zárukou pořádku stejně jako majetku.  

Thomas Paine

Co když se nějaký majitel zbraně zblázní a začne střílet?! - Timothy McVeight pro svůj teroristický útok nepoužil palnou zbraň, problém totiž není ve zbraních!

návrat zpět